Monografia pod redakcją dr Katarzyny Liber-Kwiecińskiej zawiera artykuły autorstwa studentów Katedry Przekładoznawstwa.

W 2019 roku kilka zespołów młodych badaczy, studentów Katedry Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uczestniczyli w zajęciach specjalizacyjnych prowadzonych przez dr Katarzynę Liber-Kwiecińską, przeprowadziło sześć odrębnych badań, z których każde dotyczyło innych aspektów pracy tłumacza, a łączy je próba odpowiedzi na pytania, kim jest tłumacz, jak jest postrzegany społecznie i jakie odgrywa role. Wszystkie badania zaprezentowano w tomie o tym samym tytule, który został wydany nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka dostępna jest m.in. na stronie wydawnictwa: wuj.pl/ksiazka/tlumacz-oczami-spoleczenstwa

Monografia pod redakcją dr Katarzyny Liber-Kwiecińskiej to niezwykle interesująca pozycja, wypełniająca lukę badawczą w polskiej translatoryce. Tematyka tłumaczenia środowiskowego i poświadczonego jest o wiele rzadziej podejmowana przez polskich badaczy niż tłumaczenie konferencyjne, a poruszane w monografii aspekty związane z postrzeganiem roli tłumacza ustnego w społeczeństwie nie były do tej pory badane w tak szerokim zakresie na gruncie polskim. Książka stanowi zatem cenny wkład w rozwój dziedziny.
Mocną stroną monografii jest przede wszystkim jej empiryczny charakter. Zebrane w tym tomie artykuły są oparte na rzetelnie wykonanych badaniach przeprowadzonych za pomocą zróżnicowanych metod badawczych.

Z recenzji dr hab. Ewy Gumul, prof. UŚ

Książka „Tłumacz oczami społeczeństwa” już w sprzedaży